Beden Uyuşmazlığı Nedir?

Beden Uyuşmazlığı Nedir?
Cinsellik 20 Ocak 2016 994 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

Uzmanlar çiftlerde beden uyuşmazlığı, nedenleri ve sonuçları ile ilgili bilgiler veriyor.

Eşlerinin birbirinden tek taraflı veya karşılıklı olarak diğerinin bedeninden haz almaması veya hoşlanmaması durumuna beden uyuşmazlığı denir.

Beden uyuşmazlığı sadece ilişkinin başında yaşanan bir şey değil, sonradan da oluşabilir.
Görücü usulü gerçekleşen evliliklerin halen olduğu toplumumuzda ilk gece bile bu sürprizle karşılaşılması mümkündür. Cinsel yaşamın sağlıklı yaşanabilmesinin ilk şartı hayat arkadaşların uyuşmasıdır. Ruhsal ve fiziksel olarak uygun olan çiftlerin ilişkileri sağlıklı olur.
Peki vücut uyuşmazlığının tedavisi var mı? 
Birbirlerine dokunmaktan rahatsız olan, zevk almayan, cinsel hayatın kabus haline geldiği ilişkilerin temel sorunu olan beden uyuşmazlığı ne yazık ki, tedavi edilebilen ya da geçici bir durum değildir.
İlk dönemde vücut uyuşmazlığı olmayan çiftlerde taraflardan birinin ilişkinin monotonluğundan yorulmuş ve farklılık araması olmasına orta beden uyuşmazlığı adı verilir. Bu durumda da cinsel birliktelikler keyif verici olmuyor.
Peki orta beden uyuşmazlığı sonsuza kadar sürer mi? 
İlişkinin başında yaşanan beden uyumsuzluğu çözülemezken, orta beden uyumsuzluğu dediğimiz sonradan oluşan vücut uyumsuzlukları seksopatologlar tarafından başarıyla tedavi edilebiliyor.
Aslında cinsel bakımdan uyuşmadıklarını söyleyenler, kendi cinsel isteklerinin daha az olduğunu veya zevk aldıkları yaşam biçiminin eşlerinden farklı olduğunu anlatıyorlar.
Uyuşmazlıkların bir nedeni de çiftlerin cinsel isteklerinin ve zevk alma biçimlerinin aynı olmamasıdır.
Örneğin, kişi her gece birlikte olmak isterken, kadın için birliktelik haftada bir kez yeterli edebiliyor. Bunun tersinin de olması mümkündür.
Vurgulanacak diğer önemli bir konu ise gerçek sevginin olmadığı ilişkilerde bu uyuşmazlığın kaçınılmaz olduğudur. Farklı bakış açısı da cinsellik konusunda farklı değerlere sahiptir.
İlk beden uyuşmazlığı problemlerinde en iyi çözümün ne yazık ki, erkeğin de, kadının da mutlu olabileceği bir başka partner aramalarıdır.
Bu nedenle çiftlerin birbirlerine açık olmaları, hissettiklerini, zevklerini, isteklerini, istemediklerini birbirlerine açıkça dile getirmeleri ortalama vücut uyuşmazlığının çözümünde büyük önem taşıyor.
ERKEKLERde cinsel isteksizlik

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla