Cilt Lekelerine Kalıcı Etki

Cilt Lekelerine Kalıcı Etki
Güzellik Sırları 12 Nisan 2016 703 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

Yaşlanmayı Önlemenin En Etkili Yolları

Cilt problemleri geçmişten bugüne kadar insanların en büyük sorunları arasında yer almaktadır.  Binlerce yüzyıldır varlıklarını sürdüren salyangozlar eski zaman antik yunan zamanında Zessos, Pliny ve Hipokrat gibi bilginler cilt problemleri tedavisinde salyangozları kullanmışlardır. Geçen zaman boyunca salyangozların yiyecek olarak tüketilmesinden ötürü sayıları azalmıştır. Daha sonra salyangoz çiftliklerindeki insanların ellerindeki yumuşaklık ve ellerinde oluşan kesiklerin yara izi oluşturmadan yok olması bilim adamlarının da dikkatini çeken bir durumu oluşturmuştur.sivilce-lekelerine-kesin-cozum-denenmistir

Salyangozlar doku olarak kendi kendilerini tedavi edebilme ve kabuklarının kırılmasında yenisini üretebilen canlılar olarak bilinmektedirler. Salyangoz kremi de son yıllarda cilt problemlerine karşı yaşlanmayı geciktirici anti aging etkisi sayesinde insanların tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Salyangoz kremi ile sivilcelerin oluşturduğu lekeler, doğum sonrası çatlak izleri, kuru cilt izleri, yara izleri ve tıraş sonrası kabarıkların giderilmesinde etkili olan bir üründür.

Salyangoz Kreminin Cilde Etkileri Nelerdir?

Cilt değişiminin ardında bulunan üç neden; dış etkenler, biyolojik yaşlanma ve yüz mimikleridir. Biyolojik yaşlanmada vücutta bulunan tüm organlar gibi ciltte zaman içerisinde yaşlanır. Biyolojik olan yaşlanmanın ne kadar hızlı ya da dikkat çekici bir durum olacağı genetik özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Yaşlanma sürecinde cildin kalın, kuru bir hal alması ile az olarak üretilen elastin ve kolojen sayesinde cilt daha az dirençli ve esnek olmasından ötürü kırışıklıklar artar. Salyangoz kremi içeriğinde bulunan kaynaklar ile cildinizin ihtiyacı olan nemi, onarımı ve bakımı sağlamaktadır. Cilt problemini oluşturan nedenler arasında yaygın olan dış etkenler % 80’ini oluşturmaktadır. Oksijeni harekete geçiren UV ışını serbest radikallerinin oluşumunu da sağlar. Küçük moleküllerin hücre duvarına saldırması sonucunda niteliğini azaltarak hücre çekirdeğinin genetiğindeki yenilenmeyi de değişikliğe uğratır.  Bunun sonucunda ciltte kuruluk, kabalık ve kırışıklıklar meydana gelerek cilt problemini ortaya çıkarır. Cilt üzerinde üreyen yağların nem ile birlikte doğru orantıda olmasının bir zararı olmamakla birlikte doğal dengenin sağlanmasını sağlayabilir. Eğer cildinizin yağlı olduğunu düşünüyorsanız bitkisel olarak kullanacağınız ürünlerin cilt tipinize uygun olan ürünler olmasında dikkat etmeniz gerekir.

Salyangoz Kremi ve Kullanım Şekli Nedir?

Cilt onarımı, yenilenmesi, anti aging etkisi ve sivilce tedavilerinde etkili olarak kullanılan salyangoz kremi içeriğinde bulundurduğu vitaminler sayesinde ihtiyacınız olan problemi ortadan kaldırmaktadır. İçeriğinde bulunan Paraffinum Liquidum, Fenonip, Cetyl Stearyl Alcohol, D.water, Caprylic/Capric Triglyceride Cetereath 25, Octyl Palmitate, Allantoin, Glycerin Pharma, Cetac Cetriminum Chlorid, Glyceril Mono Stearate, Perfume, Potassium Sorbate, Dimeticon, Vitamin E, D-pantene, Sodium Benzeoate, Edta, Citric Acid gibi maddeler ile cildin erken yaşlanmasına karşı oluşan kırışıklık, çizgi, sivilce ve lekelere karşı olarak etkili bir kremdir.gunes-lekeleri

Yaşlanma etkileri olarak ortaya çıkan kırışıklık ve çizgilerin görünümünü azaltırken aynı zamanda ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlar. Solgun ciltlerde ışıltı, kuru ciltlere yoğun nemlendirme ve geniş gözenekleri yok etme de oldukça etkilidir. Aynı zamanda cilt çatlaklarını da gidermede etkili olmaktadır. Salyangoz kremi ile temizlenmiş ince bir cilde kavuşabileceğiniz gibi siyah noktalardan da kurtulabilirsiniz. Cildinize ince bir tabaka olarak sürüp parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayıp gündüz ve gece olarak kullanabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla