En Sık Rastlanan 5 Cinsel Problem

En Sık Rastlanan 5 Cinsel Problem
Cinsel Sağlık, Cinsellik 17 Ocak 2016 718 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

İlişkilerde evliliklerin bitmesine kadar ciddi sorunlara yol açan cinsel sorunların en sık rastlanılanları rujlukadin.com olarak sizlere bu yazımızda açıklıyoruz.

Hem kadınlarda, hem de erkeklerde cinsel sorunlara sık sık rastlanır. Sebepler ne kadar kişisel nitelik taşısa da, genellikle, cinsel açıdan ailevi baskı altında yaşayan insanlarda cinsel sorunlar kaçılmazdır.Cinsi konularla ilgili yanlış bilgilendirmeler, yaşanmış kötü tecrübeler de cinsel sorunlara yol açabilir.

Kadın ve erkekleri cinsel ilişkiden soğutan 5 sorun

Erken boşalma:
Erkekler tarafından sık sık büyük bir problem haline getirilen bir sağlık sorunudur. Çözümü mümkündür. Çözülmediği takdirde eşler arasında cinsel ilişki sırasında sorunlar ve sıkıntılar yaratacaktır.

Vajinismus:

Kadınların yaşadıkları, vajinal kaynaklı sorunlardan biridir. Bu sorun cinsel ilişki sırasında kadının ağrı hissetmesine ve ilişkiden zevk almamasına neden olmaktır. Bu gibi sorunlarda bir cinsel sağlık uzmanından destek almanız gerekecek.

Orgazm sorunları:

Orgazm sorunları yaşayan çiftler ise kesinlikle iyi bir tedaviden ve teşhis sürecinden geçmelidir. Çünkü ne nedenle cinsel isteksizliğin yaşandığı ve nasıl bir çözüm yolu bulunması çiftlerin cinsel yaşamları için önemli bir konudur.

Iktidarsızlık sorunu:

Iktidarsızlık sorunu ise son yıllarda çok yaşanan erkekten kaynaklanan bir sorundur. Nedenleri ne olursa olsun cinsel ilişkide çiftler büyük bir sorun olarak karşılayacak.

Cinsellikten tiksinme ve bağımlılık hissetme:

İki zıt bir durumdur. Birinde kişi hiç cinsel ilişki istemediği halde, diğerinde durmadan bir cinsellik arzusu hisseder. Bu da her iki noktada büyük bir problemdir.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla