Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?
Aşk 20 Ocak 2016 805 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

Erkekler neden aldatır? eğer aldatılmışsanız veya bundan korkuyorsanız, bu sebeple bu yazımıza ulaşıp ve okumaya başladınız. Biz kadınların çok sıkça sorup merak ettiği fakat tam bir net cevaba ulaşamadığı ve belki de ulaşamayacağı bir soruya cevap arıyorsunuz. Rujlukadin.com olarak size bildiklerimizi aktarıyoruz.

Erkek vücudunu neden kontrol edemez?
İnsanlar aslında bedenlerine bazen ihanet edebiliyor. Bazen abur cubur yemek istemediğimizi söyleriz, ancak gerçekte yeriz. Yediğimizde de kendimizi suçlu hisseder ve kendi kendimize bir daha yememeye söz veririz ancak bu sözümüzü asla tutmayız. Tabii ki, aldatma konusunda da benzeri şeyler yaşanır.

İki yıllık beraberlik sonrasında cinsel istek azalar mı? 
Genç erkeklerin, iki yıllık ilişki sonunda partnerlerine duyduğu cinsel istek azalır. Ancak uzun ilişkilerin iyi bir tarafı da var. Uzun süreli bir ilişkinin sonunda evlenen kişiler için seks değil, duygular önemli olur. Yani çiftler aile kurmaya karar verirlerse buna seks değil duygusal bağlar neden olur. Aslında gerçek ilişki cinsellik öldüğünde başlar. Fiziksel arzularımız da tabi ki asla ölmüyor. Yeniden hayat buluyor.

Uzun süreli ilişkide seks daha daha mı manalı?
Uzun süredir birlikte olan çiftlerin seks hayatı daha içten, daha yakın olabilir ama erkekler kendilerini tahrik eden bir kadın gördüklerinde aradıkları şey “yakınlık veya içtenlik” olmuyor.

Cinsel ihtiyaçlarımız değiştikçe, ikinci, üçüncü, dördüncü, kez evlensek, “seri monogamist” olsak daha mı az zarar görürüz?
20 kez evlenmek yerine bir duygusal partnerimiz olabilir. Bunun yanında başkalarıyla eğlence amaçlı, duygusal olmayan sadece sekse dayalı bir ilişkimiz olabilir. Aynı zamanda yalan söylemekten ve aldatmaktan çok daha akılcı bir yöntemdir. Ayrıca sadece bir saatliğine başkasının vücuduna ilgi duydunuz diye sevdiğinizi kaybetmekten daha iyidir.

Aldatan erkeğin sadakat beklentisi bencillik değil mi? 
İnsanlar ilişkiye başlarken tek eşli olmayı kabul eder. Kadın için de erkek için de durum aynıdır. Ancak erkekler, partnerlerini kandırırken, karşısındaki kadının kendisini aldatmasını kabullenmiyor. Aldatan kadın da, erkeğinin kendini aldatmasını istemiyor. Tek eşlilik aslında kültürel bir zorunluluk olarak hissedilir. Monogami bir ilişki için en uygun yol olsa da tüm cinsiyetler için büyük bir sorundur.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla