Kışın Evde Tasarruf Yapmanın 5 Püf Noktası Rujlu Kadın- Dekorasyon

Kışın Evde Tasarruf Yapmanın 5 Püf Noktası Rujlu Kadın- Dekorasyon
Dekorasyon 28 Aralık 2015 788 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

Evet, artık kış kapıda. Artık kalorifer, soba ya da ısıtıcıları yakmaya başladık bile. Kış ayı kimine göre güzel kimine göre de sevimsiz bir aydır. Ancak bence her mevsimin kendine has özellikleri var ve hepsinin de ayrı bir güzelliği var.

evde-tasarruf-etmenin-yollari

Kışın soğuğu faturaların yükselmesi gözünüzü asla korkutmasın. Kışın evde tasarruf yapmanın 5 püf noktası


ile karşınızdayız.

Evde tasarruf yapmak aslında dekorasyon fikirleri ile oldukça ilgili. Yapılacak birkaç basit dekorasyon adımı ile çok daha kullanışlı evlere kavuşmak mümkün.

Uygulayacağınız basit yöntemlerle nasıl tasarruf yapıldığına birlikte göz atalım:

Tasarruf yapmanın 5 yolu:

pencere-isi-izolasyon

1. Pencerelere ısı yalıtımı

Kış aylarında pencereden gelecek soğuk havayı engellemek en önemli tasarruftur. Çünkü pencereden gelen soğuk havanın ev ısısını %30 düşürdüğü ispatlanmıştır. Bu nedenle pencereleri macunlamak ya da izolasyon bandıyla önlem almanızı öneriyoruz.

kapi-alti-ruzgarlik-onleme

2. Kapı altlarını kapatın!

Evdeki odaların kapılarını kapatmak size fayda sağlar ancak kapı altlarından gelen soğuk havayı da engellemek gerekir. Bu nedenle kapı altları için internette satılan ürünlerden alabilirsiniz.

kalorifer-petegi-onlemleri

kalorifer-petegi-onlemleri

3. Kullanmadığınız odanın kaloriferini kapatın!

Eviniz 3+1 ya da 4+1 gibi büyük bir daire ise, size tavsiyem kullanmadığınız odaların kaloriferlerini kapatın. Böylelikle doğal gaz faturasının gözle görülür şekilde düştüğünü göreceksiniz. Yalnız burada kullanmadığınız odanın kapı altını da kapatmayı unutmayın. Böylelikle %20-30 oranında ısı ve faturadan tasarruf sağlayabilirsiniz.

kalorifer-onune-esya-koymak-yanlis

4. Kaloriferlerin önüne eşya koymayın!

Genellikle ev dekorasyonu içerisinde de sıklıkla yaptığımız hatalardan olan kalorifer önünü kapatmak kış aylarında asla yapılmaması gereken işlemlerden biridir. Kalorifer önünü eşya ile kapattığınızda, odanız yeterince ısınmayacak ve böylelikle daha çok ısı kaybı yaşanacaktır.

Size tavsiyem en azından kış aylarında ev dekorasyonunuzu kış koşullarına dikkat ederek tasarlayın.

evde-isi-yalitim-sistemleri

evde-isi-yalitim-sistemleri

5. Dış yalıtım yani mantolama yaptırın!

İster apartman dairesinde isterseniz de müstakil dairede oturun evinizin dış yalıtımına dikkat edin. Zorunlu hale gelen mantolama uygulamasını evinize yaptırarak hem yazın hem de kışın yaklaşık %30 oranında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yaz aylarında sıcak havanın içeri girmesini kış ayların da ise soğuk havanın içeri girmesini engelleyerek önemli derecede tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda evde tasarruf yapmanın 5 püf noktası hakkında bilgiler sundum. Umarım güzel bir kış geçiririz. Herkese keyifli dekorasyon ve güzel bir mevsim diliyorum

Dikkat : Sitemizde paylaşılmış olan bazı haber ve makaleler farklı sitelerden rss botları ile çekilmiştir. Telif ve yayın hakkı bulunduğunu düşündüğünüz ve kaldırılmasını istediğiniz yazılarımız için lütfen admin@rujlukadin.com adresi ile iletişime geçiniz

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla