Sağlığınız İle İlgili 4 Sorun Belirtisi

Sağlığınız İle İlgili 4 Sorun Belirtisi
Genel 4 Şubat 2016 586 defa okundu 0 yorum
esnekreklam

Bazı hastalıkların belirtileri bariz olarak görünse de, bizler bu hastalıkların ne olduğunu anlayamıyoruz. Londralı aile hekimi Deyo Femuboni sağlığınız ile ilgili bir takım sorunları açıkladı.

1. Eğer ayağınız kaşınıyorsa
Eğer ayağınız kaşınıyorsa, buna duyarsız kalmak olmaz. Belki bu, mantar enfeksiyonudur. Tırnaklarınıza, tabanınıza bakın, beyaz renkli deri tabakası var ise bu mantar enfeksiyonu işareti olabilir.

2. Eğer cildiniz kaşınıyor ise
Eğer cildinizin kaşınan bölgelerine yatıştırıcı krem ​​uyguladıktan sonra geçmiyorsa, bu qlütenə karşı yüksek duyarlılığın belirtisi olabilir. Uzmanlara göre, glüten hastalığı bağırsaklara besleyici maddelerin sorgulanmasına izin vermez. Bu da kendini ciltte açığa verme sonucunda tüm vücuda ciddi zarar verir. Kan analizi vermekle glüten miktarını ayarlamak mümkündür.

3. Kabızlığınız varsa
Kabızlık genellikle vücutta su ve lifli maddelerin eksikliği ile ilgilidir. Tesadüfi değil ki, uzmanlar hem sudan hem de lifli maddeden daha çok kullanmayı tavsiye ediyorlar. Unutmayın, organizma için hem çözüm olmayan (örneğin, buğday kepeği), ayrıca çözülen besin lifleri (yulaf yarması ve tahıllar baklagiller) gerekir. Eğer, bundan sonra kabızlık geçmiyorsa doktora başvurmak gerekir.

4. Eğer saçlarınız dökülürse
Kadınlarda saç dökülürse, bu demir eksikliği, kalkana benzer bezin ve hormonal sistemin sorunları ile ilgilidir. Eğer saçlar hızla dökülürse, doktora başvurulmalıdır.

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Araç çubuğuna atla